Indywidualny medyczyny trening personalny

Trener medyczny  zajmuje się głównie diagnostyką sprawności, wydolności fizycznej oraz diagnozą poziomu kondycyjnych zdolności motorycznych. Dzięki stałej współpracy w zespole interdyscyplinarnym, w którego skład wchodzą: fizjoterapeuci, dietetycy oraz ortopedzi możliwe staje się znalezienie pierwotnej przyczyny zaburzenia i uzyskanie trwałego efektu leczniczego. Rozszerzona diagnostyka i kompleksowe podejście do pacjenta sprawiają, że pacjenci otrzymują przejrzysty plan terapii i aktywnie uczestniczą w procesie leczenia.

Jakie typy treningu wyróżniamy? Z czym możemy pomóc?

Powrót do sprawności po przebytej kontuzji lub urazie – trening ten stanowi uzupełnienie zabiegów fizjoterapeutycznych a następnie kolejny etap, którego końcowym celem jest powrót do pełnej sprawności. Trening ten w pierwszych etapach koncentruje się na wzmacnianiu osłabionych struktur, poprawie lub odtworzeniu zakresu ruchomości. Następnie w wyniku stopniowej poprawie techniki ruchu pomożemy oraz zwiększaniu objętości i intensywności treningu stopniowo zawodnik wraca do pełnej sprawności w ramach podejmowanej wcześniej dyscypliny sportowej lub aktywności fizycznej.

Trening zdrowotny, korekcja wad postawy – celem treningu jest poprawienie, jakości życia oraz niwelacja dolegliwości bólowych poprzez usprawnienie ciała oraz profilaktykę polegającą na zwiększaniu siły mięśniowej, zakresów ruchomości oraz poprawie kondycji fizycznej.

Trening sylwetkowy – najlepszy efekt uzyskuje się z jednoczesnym podjęciem pracy z specjalistą z zakresu żywienia. Celem treningu jest kształtowanie sylwetki w wyniku wykonywania treningu siłowego i wytrzymałościowego, których dodatkowym celem jest wspomaganie procesu redukcji masy ciała.

Przygotowanie motoryczne – celem treningu jest nauka techniki oraz poprawa, jakości wykonywanych ruchów w celu osiągania sukcesów przez zawodowych sportowców oraz osoby trenujących amatorsko.

Cennik

UsługaCena
Fizjoterapia ortopedyczna170-200 zł
Fizjoterapia stomatologiczna200 zł
Fizjoterapia neurologiczna170 zł
Fizjoterapia uroginekologiczna170 zł
Igłoterapia, Hirudoterapia220 zł
Japoński masaż twarzy KOBIDO220 zł
Masaż leczniczy170 zł
Masaż relaksacyjny ze świecą170 zł
Drenaż limfatyczny150 zł

Specjaliści zajmujący się wybraną usługą: