Indywidualny medyczyny trening personalny

Trener medyczny  zajmuje się głównie diagnostyką sprawności, wydolności fizycznej oraz diagnozą poziomu kondycyjnych zdolności motorycznych. Dzięki stałej współpracy w zespole interdyscyplinarnym, w którego skład wchodzą: fizjoterapeuci, dietetycy oraz ortopedzi możliwe staje się znalezienie pierwotnej przyczyny zaburzenia i uzyskanie trwałego efektu leczniczego. Rozszerzona diagnostyka i kompleksowe podejście do pacjenta sprawiają, że pacjenci otrzymują przejrzysty plan terapii i aktywnie uczestniczą w procesie leczenia.

Jakie typy treningu wyróżniamy? Z czym możemy pomóc?

Powrót do sprawności po przebytej kontuzji lub urazie – trening ten stanowi uzupełnienie zabiegów fizjoterapeutycznych a następnie kolejny etap, którego końcowym celem jest powrót do pełnej sprawności. Trening ten w pierwszych etapach koncentruje się na wzmacnianiu osłabionych struktur, poprawie lub odtworzeniu zakresu ruchomości. Następnie w wyniku stopniowej poprawie techniki ruchu pomożemy oraz zwiększaniu objętości i intensywności treningu stopniowo zawodnik wraca do pełnej sprawności w ramach podejmowanej wcześniej dyscypliny sportowej lub aktywności fizycznej.

Trening zdrowotny, korekcja wad postawy – celem treningu jest poprawienie, jakości życia oraz niwelacja dolegliwości bólowych poprzez usprawnienie ciała oraz profilaktykę polegającą na zwiększaniu siły mięśniowej, zakresów ruchomości oraz poprawie kondycji fizycznej.

Trening sylwetkowy – najlepszy efekt uzyskuje się z jednoczesnym podjęciem pracy z specjalistą z zakresu żywienia. Celem treningu jest kształtowanie sylwetki w wyniku wykonywania treningu siłowego i wytrzymałościowego, których dodatkowym celem jest wspomaganie procesu redukcji masy ciała.

Przygotowanie motoryczne – celem treningu jest nauka techniki oraz poprawa, jakości wykonywanych ruchów w celu osiągania sukcesów przez zawodowych sportowców oraz osoby trenujących amatorsko.

Cennik

UsługaCena
Fizjoterapia ortopedyczna170-200 zł
Fizjoterapia stomatologiczna200 zł
Fizjoterapia uroginekologiczna170 zł
Fizjoterapia dziecięca150-160 zł
Hirudoterapia220 zł

Specjaliści zajmujący się wybraną usługą: