mgr Karina Barecka

logopeda, pedagog

O sobie:

Karina jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Pedagogika o specjalności Edukacja elementarna i Terapia pedagogiczna oraz Logopedia. Obecnie doktoryzuje się w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała na turnusach edukacyjno-terapeutycznych, w centrum rehabilitacji pracując z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnościami (w tym z zespołami genetycznymi, MPD, niepełnosprawnością intelektualną), biorąc udział w licznych działaniach wolontaryjnych na rzecz dzieci i młodzieży, prowadząc i koordynując warsztaty edukacyjne w poznańskich szkołach i przedszkolach oraz w ośrodku dla dzieci niesłyszących. Uczestniczyła także w edukacyjnych praktykach zagranicznych w Niemczech.

Ukończyła szkolenia z zakresu terapii miofunkcjonalnej, dyslalii, opóźnionego rozwoju mowy, terapii trudności w uczeniu się, terapii ręki czy Sensoplastyki®. Specjalizuje się w pracy z dziećmi od 2 roku życia z opóźnionym rozwojem mowy, z dyslalią oraz z dysleksją. Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności biorąc udział w konferencjach tematycznych, kursach i szkoleniach.

W wolnych chwilach tworzy własne pomoce terapeutyczne i dydaktyczne dla dzieci i młodzieży, zdobywa Koronę Gór Polski i jeździ rowerem.