Usługi fizjoterapii

Zajmujemy się rehabilitacją osób dorosłych. Jako wykładowcy akademiccy łączymy wiedzę teoretyczną z praktyczną, dzięki czemu używamy najnowocześniejszych naukowo udowodnionych terapii. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Terapia manualna

Celem terapii manualnej jest przywrócenie prawidłowego ruchu stawów, rozluźnienie mięśni oraz uwolnienie nerwów. Jest bardzo skuteczna u osób z bólami kręgosłupa i stawów, ze zwyrodnieniami kolan i barków oraz u osób po urazach.

KinesioTaping

KinesioTaping jest idealnym rozwiązaniem dla pacjentów aktywnych i ceniących sobie szybką i skuteczną terapię. Aplikacja plastrem przywraca prawidłową ruchomość powięzi, a dzięki temu, ze utrzymuje się ona na skórze przez długi czas, pacjent może odczuwać jej skuteczność stale.

Masaż leczniczy

Masaż to najstarsza forma terapii dolegliwości różnego pochodzenia za pomocą rąk terapeuty. Rozróżnia się w fizjoterapii kilka rodzajów masażu, tj. masaż klasyczny, masaż głęboki, masaż sportowy (regeneracyjny), masaż rozluźniający, drenaż limfatyczny.

Rehabilitacja narządu żucia

Terapia skierowana do pacjentów z problemami narządu żucia czyli w szczególności z bruksizmem, zaburzeniami stawów skroniowo-żuchwowych, mięśni żucia, kości gnykowej, nerwów czaszkowych ale również do pacjentów po zabiegach stomatologicznych. Leczenie obejmuje pracę ze strukturami narządu żucia, ale również uwzględnia możliwe powiązania z innymi częściami ciała.

Rehablitacja neurologiczna

Zadaniem rehabilitacji neurologicznej jest zmniejszenie bólu, uczucia promieniowania w rękach i nogach, regeneracja nerwów, uwolnienie nerwów oraz przywrócenie ruchów, które zostały utracone. Jest niezbędna osobom z rwą kulszową, dyskopatią oraz neuropatią.

Suche igłowanie

Wysoce skuteczna i w pełni bezpieczna terapia powięzi oraz punktów bolesnych w mięśniach, tzw. punktów spustowych. Zwana inaczej "medyczną akupunkturą". Przy zabiegach suchego igłowania wykorzystuje się igły akupunkturowe w celu likwidowania bólu zlokalizowanego głęboko pod powierzchownymi tkankami miękkimi, czyli tam gdzie opuszki palców fizjoterapeuty nie są w stanie dotrzeć.

Rehabilitacja sportowa

Celem rehabilitacji sportowej jest możliwie najszybszy powrót do sportu. Bazuje na usuwaniu problemów ze stawami oraz mięśniami, odtwarzaniu propriocepcji (czucia własnego ciała), zwiększaniu siły mięśni i wytrzymałości i elastyczności ścięgien podczas ćwiczeń.

Trening personalny

Niezbędnym elementem każdej rehabilitacji jest indywidualnie dobrany trening funkcjonalny. Dzięki temu tkanki odzyskują swoją prawidłową ruchomość, zyskują elastyczność oraz wzmacniają się mięśnie. Prawidłowo dobrane ćwiczenia pomagają uzyskać założony efekt oraz zapobiec ponownej kontuzji i nawrotom bólu.

Twoje zdrowie zaczyna się Tutaj

Opisz swój problem poniżej lub zadzwoń i umów się na wizytę

+48 729 979 555

}

poniedziałek-piątek 8.00-20.00

rejestracja@clinicproject.pl

biuro@clinicproject.pl

ul. Rynarzewska 3A/104, 60 - 133  Poznań

4 + 14 =